LEXUS SKELBIA „LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMAI 2023“ TEISĖJUS IR MENTORIUS
Naujienos

LEXUS SKELBIA „LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMAI 2023“ TEISĖJUS IR MENTORIUS

Lexus džiaugiasi galėdamas paskelbti pirmaujančias tarptautinio dizaino pasaulio asmenybes, kurios dirbs tarptautinio konkurso „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“
Skaityti daugiau

LEXUS SKELBIA „LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMAI 2023“ TEISĖJUS IR MENTORIUS

Lexus džiaugiasi galėdamas paskelbti pirmaujančias tarptautinio dizaino pasaulio asmenybes, kurios dirbs tarptautinio konkurso „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ vertinimo komisijoje ir mentorių komandoje. Konkursą ir vėl remia vieni iš labiausiai patyrusių ir visame pasaulyje gerbiamų dizainerių, atstovaujančių įspūdingam kūrybinių disciplinų spektrui.

Į teisėjų komandą sugrįžta Paola Antonelli ir Simon‘as Humphries‘as, prie kurių pirmą kartą prisijungia Karim‘as Rashid‘as. Į „Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ konkursą taip pat kviečiami Marjan van Aubel, Yuri Suzuki ir Sumayya Vally, kurie tapo naujaisiais mentoriais kartu su grįžusiu Joe Doucet‘u. Šie septyni teisėjai ir mentoriai dirbs kartu, kad padėtų konkursui vykdyti savo misiją - remti ir ugdyti naująją kūrėjų kartą, padėsiančią kurti geresnį rytojų.

 

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ teisėjai

Pasaulinio garso dizainerio Karim‘o Rashid‘o kūryba apima visą spektrą - nuo pramoninio dizaino iki interjero dizaino. Bendradarbiaudamas su garsiais prekiniais ženklais, daugiau nei 35 šalyse jis sukūrė daugiau nei 4 000 dizaino kūrinių.

Karim‘as teigė: „Man didelė garbė apžvelgti tokį didžiulį darbų ir idėjų bagažą, propaguojant dizainą kaip galutinį ateities ir kultūros formuotoją. Raginu visus dizainerius, dalyvaujančius šiame konkurse, ieškoti naujų kalbų, naujos semantikos, estetikos, eksperimentuoti su naujomis medžiagomis ir elgsenos metodais. Tokie konkursai, kaip šis, formavo mano kūrybinį ir profesinį tobulėjimą, todėl nekantriai laukiu gražaus individualumo ir originalumo rezultatų.“

Paola Antonelli, Niujorko „MoMA“ architektūros ir dizaino vyresnioji kuratorė, jau turi patirties „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ istorijoje. Tai žmogus - su kuriuo programos tikslai sutampa. Nuo pat konkurso pradžios 2013 m. ji atidžiai stebi jo raidą ir džiaugiasi stimuliuojančia bendravimo su naujais talentais patirtimi. Būdama vertinimo komisijos nare, ji vėl dalysis savo drąsiu požiūriu ir įžvalgomis. Jos gilus susirūpinimas dizaino atsakomybe ir galimybėmis lemia jos suvokimą apie kūrybinį naujos kartos dizainerių potencialą.

Simon‘as Humphrie‘sas, Toyota ir Lexus pasaulinio dizaino vadovas, vėl dirbs teisėju, atstovaudamas Lexus siekiui kurti dizainą geresniam rytojui.

Mentoriai ir mentorystės programa

Kad pasiektų savo tikslą, „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ programos pagrindas visada buvo mentorystė. Tai virto supaprastintu ir išplėstu 2023 m. konkursu, kur teisėjai atrinks keturis konkurso laimėtojus, kuriems bus suteikta kartą gyvenime pasitaikanti galimybė būti pasaulinio garso dizainerių mokiniais. Jie gaus asmeninių patarimų ir rekomendacijų, padėsiančių priartinti jų projektą prie galutinio rezultato.

Nuo 2020 m. programos pradžios kylančius talentus globoja daugybę apdovanojimų pelnęs įvairių sričių dizaineris Joe Doucet‘as. Jis komentavo: „Trejus metus dalyvaudamas šioje programoje kaip mentorius, įgijau tam tikrą požiūrį į unikalią jos struktūros naudą. Iš mentoriaus perspektyvos mes galime stebėti, kaip talentai pražysta mūsų akyse. Esu labai dėkingas, kad galiu imtis šio vaidmens, nes tai išties naudinga patirtis, kai dirbdami ir augdami kartu visi gauname naudos.“

Kaip mentorė prisijungė ir olandų menininkė Marjan van Aubel, kurios novatoriškuose darbuose saulės šviesa ir technologijos sujungiamos, siekiant tvarios ateities. Mentorių komandą taip pat papildė japonų garso menininkas ir patirties dizaineris Yuri Suzuki ir Pietų Afrikos Respublikos architektė Sumayya Vally, kurios dabartinis darbas skirtas afrikietiškos ir islamiškos hibridinės tapatybės išraiškoms.

Sumayya Vally komentavo: „Man didelė garbė būti „Lexus Dizaino Apdovanojimai“ konkurso komandos dalimi ir palaikyti bei puoselėti kūrybines naujosios kartos galimybes. Įsiklausymas į skirtumų balsus ir jų panaudojimas,  kuriant dizaino idėjas, atlieka svarbų vaidmenį mūsų ateityje. Grožis ir socialinis teisingumas nėra vienas kitam prieštaraujantys dalykai; grožis yra socialinis teisingumas.“

Kartu šie kūrėjai sudarys dinamišką komandą, kuri vadovaus naujai kūrėjų kartai. Dėl jų skirtingos patirties ir kompetencijos sričių, mentorystės programa taps kaip niekad gilia patirtimi. Lexus su pasitikėjimu laukia mentorių ir konkurso finalininkų bendradarbiavimo, siekiant kurti geresnę ateitį. Tris mėnesius kūrę ir tobulinę savo koncepciją, nugalėtojai 2023 m. pavasarį viešai pristatys savo darbus.

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ teisėjų komisija

PAOLA ANTONELLI

Paola Antonelli – Niujorko šiuolaikinio meno muziejaus „MoMA“ architektūros ir dizaino vyresnioji kuratorė, taip pat šio muziejaus įsteigto Tyrinėjimų ir plėtros departamento direktorė. Jos tikslas – skatinti dizaino supratimą, kol visuotinai bus pripažinta jo teikiama įtaka pasauliui. Jos veikla tiria dizaino poveikį kasdieninei patirčiai, dažnai atkreipiant dėmesį į pamirštus objektus ir praktiką, derinant dizainą, architektūrą, meną, mokslą ir technologijas.

Paola patirtis įspūdinga: kuravo laidas, rašė knygas, skaitė paskaitas visame pasaulyje ir dėstė keliose mokyklose, įskaitant Harvardą ir UCLA. Po 2019 m. XXII Milano meno ir dizaino trienalės „Pažeista gamta“, kuri buvo skirta atkuriamojo dizaino idėjai, ji šiuolaikinio meno muziejuje surengė architektės Neri Oxman parodą „Medžiagos ekologija“. Šiuo metu jos veikla sukoncentruota į kelis naujus „MoMA“ Tyrinėjimų ir plėtros salonus, socialinio tinklo„Instagram“ paskyrą @design.emergency, sukurtą kartu su dizaino kritike Alice Rawsthorn ir kuri yra skirta dizaino vaidmeniui Covid-19 pandemijos laikotarpyje. Alisos ir Paolos knyga „Design Emergency“ buvo išleista 2022 m. gegužę.

Karim‘as Rashid‘as - dizaineris

Vizionierius Karim‘as Rashid‘as yra vienas unikaliausių šiandienos dizaino atstovų. Daugiau nei 4000 sukurtų dizainų, daugiau nei 400 apdovanojimų ir veikla daugiau nei 35 šalyse liudija, kad Karim‘as Rashid‘as yra dizaino legenda. Tarp jo apdovanojimų pelniusių dizainų - demokratiški daiktai, tokie kaip visur esanti šiukšliadėžė „Garbo“ ir kėdė „Oh! Chair“ kompanijai „Umbra“, ir interjerai, tokie kaip restoranas „Morimoto“ Filadelfijoje ir viešbutis „Nhow“ Berlyne.

Karim‘as yra sukūręs dėmesio vertų dizainų klientams „Method“ ir „Pepsi“, baldų „Artemide“ ir „Vondom“, prekės ženklų „Citibank“ ir „Hugo Boss“, aukštųjų technologijų gaminių „LaCie“ ir „Samsung“, prabangos prekių „Veuve Clicquot“ ir „Christofle“ ir kt. Karim‘as yra nuolatinis „Red Dot“, „Chicago Athenaeum Good Design“, „Interior Design Best of Year“, ir „IDSA Industrial Design Excellence“ apdovanojimų laimėtojas. Jis dažnai skaito paskaitas universitetuose ir konferencijose, visame pasaulyje skleisdamas informaciją apie dizaino svarbą kasdieniame gyvenime.

Simon‘as Humphries

Simon‘as Humphries nuo 2008 metų yra atsakingas už Toyota ir Lexus prekės ženklų dizainą. Kaip „Lexus Global Design“ vadovas, Humphries Lexus unikalias vertybes siekia perteikti prekės ženklo filosofijos forma, Lexus automobiliuose įtraukdamas kultūrinį japonų paveldą ir kurdamas dizaino kryptį, kuri yra aktuali viso pasaulio vartotojams.

Nuo 1994 metų, kai prisijungė prie šios įmonės, Humphries vadovaujamų pareigų patirtis ir dizaino tobulinimo rezultatas paliko įsimintiną indėlį – tai verpsto formos grotelės, kurios tapo Lexus prekės ženklo ikona. 2016 metais jis tapo „ED2“ („Toyota Europe Design Development“) prezidentu, kur jo komanda vadovavo mobilumo koncepcijų, tokių kaip „Toyota e-Palette“, kūrimui ir tai buvo prekės ženklo perėjimo iš „automobilių kompanijos“ į „mobilumo įmonę“ vienas iš žingsnių. Humphries dizaino karjera prasidėjo 1988 m., kai buvo apdovanotas Karališkosios meno draugijos stipendijos premija už produkto dizainą Jungtinėje Karalystėje. Apdovanojimas jam suteikė galimybę dirbti „Sony“, kuri paskatino jo aistrą gyventi ir dirbti Japonijoje. Laisvalaikiu Humphries mėgaujasi dailidės darbu ir restauruoja 100 metų senumo japoniško tipo namą.

„Lexus Dizaino Apdovanojimai 2023“ mentorių grupė

Marjan van Aubel

Marjan van Aubel - olandų dizainerė, kurios inovacijos sujungia saulės šviesą ir technologijas, kad būtų užtikrinta tvari ateitis. Jos studija „Marjan van Aubel Studio“ yra apdovanojimus pelniusi inovatyvi saulės energijos dizaino praktika, kuri saulės energiją pritaiko kasdieniame gyvenime. Derindama tvarumo, dizaino ir technologijų sritis, kuria pozityvią ateitį.

Studija kuria ilgalaikius pokyčius pasitelkdama saulės energijos dizainą, sklandžiai integruodama saulės energiją į mūsų aplinką, pavyzdžiui, į pastatus ir objektus. Siekia, kad saulės energija taptų prieinamesnė visiems. Žymiausi darbai: „Sunne“, „Current Table“, „Power Plant“ ir Nyderlandų paviljono pasaulinėje parodoje „Expo 2020“ Dubajuje stogas. Marjana bendradarbiavo su tokiais pasauliniais prekių ženklais kaip „Cos“, „Timberland“, „Swarovski“, siekdama paspartinti pasaulinį perėjimą prie saulės energijos. 2012 m. baigė Karališkąjį meno koledžą (Dizaino produktų magistro laipsnis), 2009 m. - Rietveldo akademiją „DesignLAB“ (bakalauro laipsnis).

Joe Doucet‘as

Dizaineris, verslininkas, išradėjas ir kūrybos vadovas Joe Doucet‘as yra vienas iš labiausiai ieškomų kūrybinių talentų, dirbančių Amerikoje. Jo darbuose sumaniai derinama funkcija ir vizualinis patrauklumas, o kartu perteikiami prasmės ir pranešimo sluoksniai. Doucet‘as tiki, kad dizainas, ir dar svarbiau, dizainerio mąstymo procesas, gali atlikti svarbesnį vaidmenį, kuriant naujoves ir sprendžiant problemas, nepamirštant estetikos. Šiuo metu jis turi daugybę patentų už savo dizainą ir išradimus.

Doucet'o darbai buvo eksponuojami visame pasaulyje ir pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų, įskaitant Pasaulio technologijų apdovanojimą už dizaino inovacijas ir daugybę „Good Design Awards“ apdovanojimų. Doucet‘as kaip gaminių dizaineris buvo paskelbtas Smithsonian Cooper-Hewitt nacionalinio dizaino apdovanojimo laimėtoju - tai aukščiausias apdovanojimas jo srityje. Jis taip pat tapo Metų dizainerių finalininku žurnale „Dezeen“ ir „Fast Company“ svarbiausių dizaino įmonių laureatu.

Yuri Suzuki

Yuri Suzuki yra menininkas, dizaineris ir elektroninės muzikos kūrėjas. Jis tyrinėja garso ir vaizdo kalbą, kurdamas meno kūrinius ir įgyvendindamas projektus, kuriuose nagrinėja žmonių ir jų aplinkos santykį, klausdamas, kaip vizualusis menas ir garsas evoliucionuoja, kad sukurtų asmeninę patirtį. Suzuki yra surengęs personalinių ir grupinių parodų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, tarp jų – „Tate Britain“, „V&A“, „Barbican“ ir „MoMA“ Niujorke.

Svarbiausias Suzuki praktikos aspektas yra bendradarbiavimas - jis dirbo su įvairiais muzikantais, įskaitant „Will.I.Am“ ir Jeff‘ą Mills‘ą, taip pat su tokiais komerciniais klientais kaip „Google“ ir „Roland“, kurdamas muzikos pagrindu sukurtus produktus ir skaitmenines patirtis, kuriose tyrinėjamas garso ir technologijų ryšys. Būdamas „Pentagram London“ partneriu, Suzuki ir jo komanda dirba tarptautiniu mastu, plėtodami meno, dizaino, technologijų ir garso ribas, peržengdami tiek žemųjų, tiek aukštųjų technologijų sritis.

Sumayya Vally

Sumayya Vally yra apdovanojimus pelniusios architektūros ir tyrimų studijos „Counterspace“ vadovė. 20-ojo „Serpentine“ paviljono projektuotoja - jauniausia architektė, laimėjusi šį tarptautinį pripažinimą pelniusį užsakymą. Kartu su „Serpentine“ ji inicijavo ir sukūrė naują stipendijų programą „Support Structures“, kuri padeda menininkams ir kolektyvams, dirbantiems meno ir socialinio teisingumo, archyvų ir ekologijos sankirtoje.

2022 m. Pasaulio ekonomikos forumas atrinko Vally į Jaunųjų pasaulio lyderių - perspektyviausių pasaulio menininkų, tyrėjų, verslininkų, aktyvistų ir politinių lyderių bendruomenę - sąrašą. 2022 m. Vally buvo įtraukta į „TIME100“ žurnalo „Next“ sąrašą ir įvardyta kaip žmogus, kuris formuos architektūros praktikos ir kanono ateitį. Neseniai prisijungusi prie Pasaulio paminklų fondo, Vally dirba keliose valdybose, nes domisi dinamiškomis archyvų formomis, įkūnytu paveldu ir remia naujus žinių tinklus mene. Kaip meno vadovė, Vally šiuo metu kuruoja pirmąją Islamo meno bienalę, kuri vyks Džidoje 2023 m.

Nuotraukų galerija