>
LEXUS

NAUJOJO LEXUS RX SAUGA

PENKIOS ŽVAIGŽDUTĖS
  • Standartiškai siūloma naujausios kartos Lexus Safety System+ su įspūdingomis saugos ir pagalbos funkcijomis.
  • Po nepriklausomų „Euro NCAP“ saugos testų naujajam RX buvo suteiktas penkių žvaigždučių įvertis.
  • Patvari konstrukcija ir pasyviosios saugos funkcijos užtikrina puikią apsaugą smūgio atveju.
  • Technologija buvo sukurta sumažinti vairavimo apkrovą ir vairuotojo nuovargį.
  • Naujoji vairuotojo stebėjimo sistema nuolat tikrina vairuotojo budrumą ir gali saugiai sustabdyti automobilį, jei nereaguojama į įspėjimus.
logo

LEXUS SAFETY SYSTEM+

Kaskart Jums atsisėdus prie vairo, naujasis Lexus RX Jus saugo. Sistema nuolat analizuoja eismą aplink Jus ir priekyje, vertindama galimos avarijos riziką. Aptikusi pavojų, ji įspėja Jus ir prireikus pakoreguoja greitį, vairavimo bei stabdymo procesus, kad padėtų Jums išvengti avarijos arba sušvelninti pasekmes, jei susidūrimas įvyktų.

Šių saugos ir vairuotojo pagalbos funkcijų diapazonas bei galimybės yra didesnės nei bet kada anksčiau. Tą pavyko pasiekti dėl naujausios kartos Lexus Safety System+ sistemos. Šis paketas taip pat standartiškai diegiamas visuose RX modeliuose.

EURO NCAP

Šių technologinių patobulinimų kokybė padėjo RX gauti geriausią nepriklausomos ir griežtos saugos bandymų bei įvertinimo programos „Euro NCAP“ penkių žvaigždučių įvertį. Sistema suderina automobilio konstrukcijos esminį stiprumą ir gebėjimą avarijos atveju apsaugoti vairuotoją, keleivius bei pėsčiuosius. Kaip rodo testų rezultatai, suaugusiųjų apsaugos balas siekia 90 %, vaikų apsaugos – 87 %, pažeidžiamų eismo dalyvių apsaugos – 89 %, o našumo ir saugos pagalbinės funkcijos įvertintos 91 %.

PRIEŠAVARINĖ SISTEMA

Automobilio priešavarinė sistema (PCS) nuo šiol naudoja radarą ir kamerą kartu , kad užtikrintų platesnį aptikimo diapazoną ir atpažintų daugiau pavojų. Pavyzdžiui, sankryžoje sukant kairėn arba dešinėn, ji gali aptikti susidūrimo su priešpriešiais atvažiuojančia transporto priemone ir skersai judančiais pėsčiaisiais pavojų. Sumažinta reakcijos trukmė, be to, pristatyta avarinio vairavimo pagalba (ESA) su aktyviąja pagalba, akimirksniu padeda vairuotojui stabdyti, užtikrina automobilio stabilumą bei neleidžia jam išvažiuoti iš eismo juostos Jums atliekant staigų manevrą siekiant išvengti kliūties.

PCS gali aptikti staigų ir netikėtą greičio pedalo spustelėjimą važiuojant nedideliu greičiu ir nuslopinti galimai pavojingą greitėjimą. Riboto matomumo zonų stebėjimo sistema (BSM) ir galinė skersinio eismo perspėjimo sistema su automatinio stabdymo funkcija (RCTA) padeda saugiai lenkti ir manevruoti, o priekinė skersinio eismo perspėjimo sistema (FCTA), priklausanti pasirinktiniam išplėstiniam saugos paketui, prasto matomumo sankryžose įspėja apie iš abiejų pusių artėjančias transporto priemones. Be to, riboto matomumo zonų stebėjimo sistema papildomai talkina automobilio durelių el. skląsčio atidarymo sistemos saugaus išlipimo pagalbai (SEA), kuri neleidžia netyčia atidaryti durelių į iš paskos atvažiuojančios transporto priemonės trajektoriją.

VAIRUOTOJO STEBĖJIMO SISTEMA

Po ilgos kelionės vairuotojai pavargsta ir tai normalu. Nuovargis turi įtakos jų dėmesiui ir reakcijos greičiui. Lexus šią problemą sprendžia įdiegdama funkcijas, kurios mažina nuovargį dėl vairavimo ir padeda stebėti vairuotojo budrumą. Vairuotojo stebėjimo sistema naudoja virš vairo sumontuotą kamerą, kuri nuolat stebi vairuotojo būseną ir atpažįsta situacijas, kai jis praranda koncentraciją dėl nuovargio arba sveikatos sutrikimo.

Monitorius pirmą kartą istorijoje yra susietas su automobilio aktyviosiomis saugos sistemomis: jei vairuotojas nereaguoja į perspėjimus, jos slopina lėtėjimą ir kontroliuojamai sustabdo automobilį bei įjungia avarinį signalą.

PROAKTYVIOJI VAIRAVIMO PAGALBA

Proaktyvioji vairavimo pagalba (PDA) veikia mieste važiuojant mažesniu greičiu. Ji naudoja automobilio priekinę kamerą, kad aptiktų tokius pavojus kaip skersai eiti ketinantys arba kelkraščiu einantys pėstieji, dviratininkai ir stovintys automobiliai.

Ilgai važiuojant automagistrale, dinaminė radaro pagalba veikianti pastovaus greičio palaikymo sistema (DRCC) palaiko nustatytą saugų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės ir prireikus gali visiškai sustabdyti RX automobilį. Nuo šiol ji gali reaguoti į balso komandas ir automatiškai keisti automobilio greitį Jums artėjant prie kelio vingio. Tokiu būdu užtikrinamas sklandus ir stabilus greitėjimas. Be to, sistema gali keisti greitį leisdama išvengti lenkimo netinkama eismo juosta (kelių juostų kelyje).

Eismo juostos laikymosi pagalba (LKA) ir persirikiavimo perspėjimas (LDA) padeda tinkamai išlaikyti automobilį eismo juostos centre, o pagalbinė kelio ženklų atpažinimo sistema (RSA) vairuotojo informacijos ekrane kartoja pagrindiniame maršrute aptiktus įspėjamuosius ir nukreipiamuosius ženklus. Kartu pateikiama nuoroda į DRCC, kad būtų galima lengvai keisti greitį pakitus greičio apribojimui. Važiavimo naktį sauga padidinama automatiškai perjungiant priekinių žibintų artimąsias ir tolimąsias šviesas (atsižvelgiant į modelio specifikaciją, diegiama adaptyvioji tolimųjų žibintų sistema (AHS) arba automatinė tolimųjų šviesų sistema (AHB)).

Šios funkcijos kartu su automatinio automobilio statymo funkcijomis sudaro visapusišką paketą, tačiau tai – dar ne viskas. Programinės įrangos naujinimo internetu funkcija leidžia sklandžiai naujinti ir išplėsti sistemas, išvengiant būtinybės apsilankyti autoservise.

SUSIPAŽINKITE SU RX